Борусия Дортмунд победи Вердер Бремен с 2:1 в първия мач от новия сезон на Бундеслигата. Шампионите откриха още в 11-ата минута чрез Марко Ройс след грешка на бранителите на гостите. Вердер тръгна в атака, като десетина минути по-късно имаше възможност да изравни, но ударът на Марко Арнаутович срещна гредата. Второто полувреме премина при поделено надмощие, като възможности за гол имаха и двата отбора. В 75-ата минута Бременските музиканти изравниха чрез Теодор Гебре Селасие, реализирал след центриране на Арнаутович. Победата за Борусия донесе националът Марио Гьотце, влязъл в игра десетина минути преди края на срещата. Головият пас бе дело на друг национал, само че полски - Роберт Левандовски. /БГНЕС