Левски победи като гост Монтана с 2:0 в мач от 3-ия кръг на А група. Победа записа и Лудогорец над Пирин ГД, докато ЦСКА завърши 0:0 с Локомотив Пловдив. "Сините" откриха резултата в десетата минута чрез Карвальо. Столичани изцяло доминираха на терена, като в 30-та минута падна още един гол на Симеон Райков, но съдията не го зачете. Левски, все пак успяха да увеличат на 2:0 в 77-та минута, когато след центриране на Рамос Дъсти Мюлдер вкара с глава. В останалите мачове Лудогорец се наложи над новака Пирин Гоце Делчев с 2:0 с голове на Марселиньо в 55-та и 60-та минута. ЦСКА пък не успя да надвие Локомотив Пловдив и двата отбора завършиха 0:0 в мач, който се игра в Сливен. Преди срещата ЦСКА почете паметта на Крум Янев. В другия мач от този кръг Черно море и Славия резултатът също остана нулев. Така след този кръг армейците са на 12-то място с две точки. Лидери във временното класиране са Лудогорец и Левски с по девет точки. /БГНЕС