Отборът на Манчестър Сити стигна до равенство 2:2 при гостуването си на Ливърпул в мач от втория кръг на Висшата лига. "Гражданите" на два пъти изоставаха в резултата, но стигнаха до точката след ужасяващи грешки в отбраната на "червените". Мартин Шкъртел изведе мърсисайдци напред в 34-та минута, когато се разписа с глава след центриране от корнер. Ливърпул бе по-добрият отбор на терена и контролираше събитията, но Пепе Рейна увисна при едно центриране в 63-та минута и Яя Туре се възползва и изравни. Само три минути по-късно възпитаниците на Брендън Роджърс отново имаха преднина, след като Луис Суарес се разписа от пряк свободен удар. В 80-та минута обаче Шкъртел направи груба грешка и изведе Тевез сам срещу Рейна. Аржентинският нападател не сгреши и оформи крайното 2:2. БГНЕС