Българският национален отбор по волейбол губи играе при 2:1 гейма срещу Белгия в последния си мач от група "F" на Европейското първенство в Русия. Двубоят ни срещу аутсайдера стартира в 14:00 часа, като победата е преди всичко за престиж, след като още вчера стана ясно, че нямаме шансове да се класираме на полуфинал. Двубоят започна с лек превес на белгийците, които набързо успяха да поведат с 2 точки - 5:3. Въпреки последвалото бързо изравняваме пропиляхме две лесни топки, при първата от които Боян Йорданов сгреши, а при втората дори не успяхме да върнем кълбото в полето на съперника. Така на първо техническо прекъсване предимството бе за Белгия - 8:7. Mачът продължи в същото темпо - точка за точка, но при 12:12 единична блокада на Боян и атака в аут на Хохо ни изведоха напред в резултата. Така на второто прекъсване водехме с 16:14. До края на гейма и двата отбора си разменяха по две точки, като това се дължеше по-скоро на грешките, отколкото на ефективна игра. В крайна сметка обаче типично по "български" отстъпихме предимството си - негативната ни серия от едва 4 срещу 7 точки за съперника оказа своето влияние. Ас на Ван Вале, както и топка в аут на Боян Йорданов в края буквално подариха гейма на белгийците - 22:25. Видимо разколебани стартирахме и в началото на втората част. Няколко грешни отигравания, нетипични за капитана ни дадоха аванс на Белгия. В този момент обаче Матей Казийски напомни за себе си с няколко страховити сервиса и значително бързо успяхме да обърнем до 8:5 в наша полза при първата техническа пауза. След почивката за момент българите най-сетне започнаха да играят като фаворита в мача - и Боян Йорданов и Казийски се разиграха, за да дръпнем с цели 5 точки - 14:9. И отново, както и през всичките ни мачове на Европейското, така и не успяхме да задържим резултата - моментните проблясъци в тима ни се оказаха твърде кратки и Белгия успя не само да изравни, но дори и да поведе - 16:15 при второ техническо прекъсване. В игра вместо Андрей Жеков се появи Станев, но и той се включи в общия тон - повечето ни атаки отиваха или в аут или в блокадата на Белгия. Все пак при 22:22 единичен блок на Казийски ни върна предимството. Така при 24:23 Матей сам завърши гейма с ас в полето на съперника - 25:23. Точка за точка се разви и третата част, в която на плошадката се появи Дани Милушев на мястото на Боян Йорданов (който до този момент имаше едва 5 точки от 15 опита за атака). Същевременно обаче и грешките на Матей в нападение продължаваха, с което той ставаше все по-разколебан. Все пак на първата пауза водехме - 8:7. Дани Милушев се включи още по-успешно след почивката, като със силните си сервиси затрудни максимално белгийците и така поведохме с три точки - 11:8. "Събуди" се и капитанът Пламен Константинов и бе ред на нов проблясък в играта ни до 15:9. Така имахме сериозна преднина на второто техническо прекъсване - 16:11. След почивката водехме играта, като продължавахме да поддържаме разлика от 3-4 точки. Капитанът Пламен Константинов отстъпи мястото си на Методи Ананиев, който също се включи много добре и бе с основен принос за подобряването на атаката ни. В самия край на гейма белгийците успяха да смъкнат разликата до само точка - 22:23 и Пламен се върна по спешност в игра. Все пак съперникът сам ни подари решаваща точка след сервис в аут на Ван Гьотем и при втория геймбол Казийски стреля в блокадата - 25:23.