Цветана Пиронкова само усложни почти спечелен мач, но все пак надигра испанката Силвия Солер Еспиноса с 6-1, 5-7, 6-3, за да се класира за първи път в кариерата си за осминафиналите на Ю Ес Оупън. Двете тенисистки си бяха разменили по една победа преди днешния им мач от трети кръг на турнира. Пиронкова започна добре и поведе с 3-0 след един пробив. Цвети продължи с добрата си игра и реализира още един пробив, с който затвори сета. Вторият също започна отлично за българката, която отново проби противничката си. Пиронкова поведе отново с 3-0 след нов брейк, но след това Солер Еспиноса се стегна и върна двата пробива и дори имаше сет бол на сервиса на Цвети. Българката обаче се спаси и вкара мача в тайбрек, който все пак загуби с 3:7. В третия сет Пиронкова проби за 3-1, но испанката върна и този брейк, само за да се стигне до нов в полза на Цвети при 5-3, при това на нула. След това българката взе подаването си и сложи край на продължилия 2 часа и 18 минути двубой. Със спечелените точки от достигането до четвърти кръг Пиронкова ще се върне в Топ 50 на света. Следващата й съперничка в Ню Йорк ще бъде победителката от мача между 12-ата поставена Ана Иванович и американската тийнейджърка Слоун Стивънс. /БГНЕС