България загуби с 69:79 като гост на Германия в мач квалификационна Група В за ЕП по баскетбол в Словения догодина. Срещата започна с очакван превес на Германия, но в началото на втората част момчетата на Росен Барчовски стигнаха до обрат - 20:19 след серия от 8 поредни точки. От тук нататък домакините заиграха по-съсредоточено и набързо натрупаха аванс от десетина точки, който успяха да поддържат до средата на последната част. Тогава нашите заиграха ва банк и 6-7 минути преди сирената съумяха да изравнят - 67:67 след серия от 12 безответни точки. Подобна серия обаче последва и за германците, които възстановиха разликата и в крайна сметка се поздравиха с победа: Германия - България 79:69. За нашите отново най-полезен беше Чавдар Костов с 16 точки и 7 борби. Резервата Иван Лилов отбеляза с 11 точки, а Седрик Симънс се отчете с 10 точки и 8 борби. Въпреки загубата шансовете ни за класиране за финалите на ЕП в Словения остават. В нашата група В за момента води Германия с 12 т., следвана от Азербайджан с 11 т., България с 10 т. Швеция с 9 т. и Люксембург с 6 т. Азербайджан има да изиграе още един мач - като гост на Германия, а пък шведите - още два, единият от които също срещу Германия. Последният мач на нашите пък е срещу аутсайдера Люксембург, като всички очакваме изразителна победа. Простите сметки показват, че шансовете ни за второто място, даващо право на директно класиране за финалите на ЕП, далеч не са илюзорни. За Словения освен това се класират и четирите най-добри трети отбори в шестте квалификационни групи, като за момента България покрива изискванията по този показател заедно с Грузия, Австрия и Швейцария. /БГНЕС