България изигра силен мач срещу Италия, но успя да стигне само до равенство 2-2 на старта на квалификационната кампания за СП в Бразилия 2012., предаде репортер на БГНЕС Срещата бе от квалификационна Група В, зона Европа, и се игра на националния стадион "Васил Левски" пред 15 хил. зрители. Момчетата на Любо Пенев започнаха надъхано, без какъвто и да е страх от именития си съперник. Добрата им игра даде плод в 30-ата минута, когато Станислав Манолев с далечен шут препарира изненадания Джанлуиджи Буфон. Познатите грешки в отбрана на нашия състав обаче отново се проявиха, в резултат на което само за 10 минути италианците обърнаха резултата. Автор и на двата гола бе Освалдо, като вторият стана след злополучен рикошет в гърба на Иван Иванов. Негативният резултат не отчая българите, които през второто полувреме продължиха с добрата си игра. В 70-ата минута Гоеорги Миланов пое топката в наказателното поле на Италия, спря я и с удар с вътрешен фалц изравни резултата. Лъвовете продължиха да натискат и търсят победата, но така и не успяха да стигнат до трети гол. През последните 10 минути гостите останаха с човек по-малко, след като Даниеле де Роси напусна терена заради контузия, а треньорът Чезаре Прандели бе изчерпал правото си на смени. Въпреки това в тези финални минути италианците доминираха, докато нашите пазеха резултата и само добрата намеса на Николай Михайлов след удар на Маркизио ни спаси от злощастна загуба в края. Поредната си фрапантна грешка в защита - този път при изнасянето на топката - направи Иван Иванов, като само късметът предотврати трети гол в нашата врата. Момчетата на Любо Пенев също имаха своите възможности в заключителните минути, но те бяха пропилени от Сърмов и Мицански, на които им липсваше самочувствие при завършващия удар. БГНЕС