Краят на първия етап на 62-та Международна колоездачна обиколка на България бе в град Златица, а пръв финалната права пресече Сергей Помощников от отбора на Итера Катюша, Русия, предаде кореспондентът на БГНЕС. Сергей е 22-годишен. Роден е в град Самара. След състезанието победителят от първия етап на обиколката заяви, че е изключително доволен от победата, защото тя е победа за отбора. Второто и третото място след Помощников заеха съответно Никита Умербеков от отбора на Астана и Махат Азърбаев от същия отбор. Наградите връчи Магдалена Иванова, кмет на община Златица. Тримата състезатели спазиха традицията на победители и разхладиха присъстващите с три бутилки шампанско. Фланелката за най-млад участник и тази за лидер получи Сергей Помощников. Никита Умербеков от Казахстан облече фланелката за катерач, а зелената за активност – Махат Азърбаев. На лидера в първия етап беше връчена премия от участник в минали издания на Международната колоездачна обиколка на България. В спортното събитие участват 22 отбора и 120 състезатели, между които и български представители на колоездачния спорт. И тази година генерален спонсор на събитието е Аурубис България. Следобед стартира вторият етап Златица, Пирдоп - Розино - Кърнаре - Троянски проход - Балканец - Бели Осъм – Троян. /БГНЕС