Защитаващият титлата си Новак Джокович победи Давид Ферер с 2-6, 6-2, 6-4, 6-2 и се класира за финала на Откритото първенство на САЩ, където ще срещне шотландеца Анди Мъри. Мачът се доигра в неделя, след като бе прекъснат в събота заради опасност от ураган. Ферер имаше преднина от 5-2 в първата част и бързо успя за затвори първия сет. След това обаче Джокович значително вдигна нивото си на игра и започна да доминира над своя съперник. 30-годишният испанец се бори за всяка точка, но не успя да се противопостави на световния номер 2 и загуби и втория си полуфинал на US Open. "Това е огромно облекчение, защото той е страхотен боец. Днес се чувстват много по-добре на корта, отколкото вчера. Изключително щастлив съм, че отново стигнах до финал на турнир от Големия шлем", сподели Ноле след финала. Мачът за титлата между Джокович и Мъри е тази вечер от 11 часа българско време. /БГНЕС