Младежкият национален отбор на България завърши с победа с 3:1 участието си в квалификациите за Евро 2013. Успехът в гостуването на Люксембург донесе третото място на нашите в група 10, като активът на тима е общо 12 точки – седем, от които бяха спечелени навън. "Лъвовете" на Михаил Мадански получиха гол още във втората минута, когато Корея подаде към Гонсало Алмейда и той с удар с левия крак от точката на дузпата елиминира съпротивата на Стефано Кунчев. България изравни в 12-та минута чрез дебютанта Ивайло Чочев. Полузащитникът се възползва от хубав пробив отдясно на Радослав Кирилов и изпрати топката в обратния ъгъл на Филип Ам. Веднага след подновяването на играта Ам излезе, за да изпревари Антон Карачанаков на границата на наказателното поле. Вратарят игра с глава, като изпрати топката право в Чочев, който стреля незабавно от около 30 метра. Защитник на домакините обаче спря топката точно на голлинията. В 23-та минута при ъглов удар Бернар се измъкна от отбраната на българите и успя да отправи изстрел с глава, но покрай вратата. Между 40-та и 44-та минута "лъвовете" отправиха три удара – два чрез Карачанаков и един чрез Александър Цветков. В 48-та минута Радослав Кирилов открадна топката от капитана на домакините Том Зибеналер на тъча, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл вкара за 2:1. Точно след час игра отново Кирилов избяга от защитата на Люксембург след извеждащо подаване на Чочев, но след финт с десния крак и удар с левия топката мина над вратата. В 68-та минута Давид Тюрпел излезе сам срещу Стефано Кунчев, но вратарят на българите скъси ъгъла и не позволи на нападателя на домакините да стреля точно. В ответната атака Александър Цветков центрира успоредно на голлинията, топката попадна в Петър Атанасов, който я върна към Ради Кирилов. Футболистът на Лумедзане се възползва моментално от паса, за да се разпише за 3:1. В 85-та минута Кирилов можеше да запише хеттрик. Шут на Чочев бе париран от Ам, а Радослав Кирилов стигна първи до отскочилата топка. Техничното му изпълнение по земя покрай вратаря обаче срещна лявата греда. Младежкият национален отбор на България се прибира в София днес в 16:05 часа. Мачът бе последен в тази възрастова група за мнозина от титулярите, сред които Стефано Кунчев, Георги Пашов, Пламен Димов, Атанас Дреновички, Георги Костадинов, Александър Цветков и Иван Вълчанов. БГНЕС