Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес отбеляза единственото попадение при победата на Мексико над Коста Рика с 1:0, която изпрати "ацтеките" във финалната фаза на квалификациите в зона КОНКАКАФ. Чичарито се разписа с глава в 61-та минута, за да донесе четвърта поредна победа на Мексико в група 3, като по този начин отборът продължи във финалната фаза на квалификациите за Мондиал 2014, два кръга преди края. САЩ се възстанови след изненадващата загуба от Ямайка в Кингстън миналата седмица и успя да победи същия съперник в Кълъмбъс, Охайо с 1:0, благодарение на гол на Еркулес Гомес. Възпитаниците на Юрген Клинсман обаче ще трябва да гонят победа в последния си мач срещу Гватемала, за да се класират за финалната фаза. Резултатите от зона КОНКАКАФ: Група 1 Антигуа и Барбуда - Гватемала 0:1 САЩ - Ямайка 1:0 Група 2 Гвиана - Ел Салвадор 2:3 Мексико - Коста Рика 1:0 Група 3 Панама - Канада 2:0 Хондурас - Куба 1:0. /БГНЕС