Отборът на Аржентина успя да спечели само точка при гостуването си на Перу, след като двубоят в Лима завърши 1:1, но запази първото си място в квалификациите за Световното първенство, зона Южна Америка. Домакините изпуснаха дузпа още в третата минута, но все пак успяха да поведат в средата на първото полувреме, когато защитникът Карлос Замбрано се разписа след центриране на Джеферсън Фарфан. Седем минути преди почивката нападателят на Реал Мадрид Гонзало Игуаин отбеляза шестия си гол в квалификациите, възползвайки се от центриране на Лавеци. "Това бе повече битка, отколкото футбол, не успяхме да играем нашата игра. Голът на Игуаин е много ценен. Взехме точка, което е добре в квалификациите", коментира звездата на Аржентина Лео Меси. Радамел Фалкао продължи страхотната си форма от началото на сезона и отбеляза единия от головете за успеха на Колумбия при гостуването на Чили с 3:1. Родригес и Гутиерес вкараха другите попадения за гостите, а Фернандес бе открил резултата за Чили през първото полувреме. Останалите резултати от зона Южна Америка: Уругвай - Еквадор 1:1, Парагвай - Венецуела 0:2. Класиране: Аржентина 14 точки Колумбия 13 Еквадор 13 Уругвай 12 Чили 12 Венецуела 11 Перу 7 Боливия 4 Парагвай 4. /БГНЕС