Отборът на Валенсия надигра у дома тима на Валядолид с 2:1 в среща от 3-ия кръг на испанското футболно първенство. Двубоят започна с изненадващо попадение във вратата на Валенсия. В десетата минута Коме се възползва от невероятна грешка на вратаря Канисарес и от няколко метра прати топката зад голлинията за 0:1. След гола футболистите на Валенсия изглеждаха шокирани, най-вече от грешката на своя вратар, който буквално подари попадението на Валядолид. В 23 минута Фернандо Мориентес възстанови равенството, като и неговият гол дойде след грешка на вратаря - този път това бе Бютел. Четири минути по - късно Арисменди пропусна да обърне изцяло резултата в полза на домакините, а стражът на Валядолид се реваншира частично за попадението на Мориентес, след като спаси удара. В 35 минута Хоакин центрира от свободен удар, топката попадна в Бараха, който стреля, но ударът му мина на сантиметри от целта. Малко преди края на първото полувреме играчите на Валядолид също имаха възможност да отбележат второ попадение, но подаването на Сиси към откъсващия се Педро Лопес не мина. След почивката Валенсия продължи да бъде по-агресивният тим на терена. В 54 минута Рубен Бараха отправи пореден удар към противниковата врата, но Бютел се отличи с ново сигурно спасяване. Все пак в последната 90 минута на двубоя Валенсия успя да изкопчи победата и трите точки, благодарение на гола на Давид Силва. В друга среща от кръга шампионът Реал (М) надви Алмерия с 3:1 в мач, игран на "Сантяго Бернабеу". Кралския клуб откри резултата в 39 минута с попадение на Савиола, а холандецът Уесли Снайдер покачи на 2:0 в 68 минута. Малко преди това - в 62 минута Алмерия остана с човек по-малко, след като за грубо нарушение към съблекалнята пое Крусат. Пет минути след втория гол Уче намали на 2:1, като се възползва от неразбирателство в центъра на отбраната на мадридчани. Три минути преди края на редовните деветдесет Игуаин оформи крайното 3:1. Гаго пусна хубав пас към съотборника си, който не сгреши, вкарвайки с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. В последната среща от кръга, която се играе днес Атлетик (Б) и Сарагоса не излъчиха победител, завършвайки наравно - 1:1. Ласкураин откри за домакините в 10 минута, а само шест по-късно Милито възстанови равенството. Така двата тима си разделиха по една точка, след като до края на двубояне успяха да си отбеежат повече попадения.