Лионел Меси влезе като резерва, за да вкара на два пъти при успеха на Барселона с 4:1 над Хетафе, докато Реал Мадрид загуби нов мач в Ла Лига, отстъпвайки с 0:1 като гост на Севиля. Адриано откри резултата при гостуването на каталунците след добра работа на Сеск Фабрегас в 32-ата минута. Барса добавиха нови три гола в последните 16 минути, за да запишат четвъртата си победа в четири гостувания досега през сезона. Меси удвои преднината на тима си от дузпа, преди да направи 3:0 малко по-късно. Хетафе върна един гол чрез удара на Пабло Сарабия, но Давид Вия имаше последната дума с гола за 4:1. Реал пък паднаха с 0:1 от Севиля, за да изостанат на 8 точки от Барса в класирането. Пьотр Троховски вкара за домакините още във 2-ата минута, а Мадрид така и не намериха отговор. Валенсия записа първа победа в шампионата след успех над новака Селта Виго с 2:1 на "Местая". Софиане Фехули даде преднина на "прилепите" и макар Селта да изравни чрез Крон-Дели, Али Сисоко донесе победата на домакините с гол в 50-ата минута. Малага от своя страна остана непобедена от началото на сезона след успех с 3:1 над Леванте. Головете за победата вкараха Хавиер Савиола, Хоакин и Франсиско Портийо. /БГНЕС