Реал Мадрид стартира с победа тазгодишната си кампания в шампионската лига, надделявайки с 3:2 над Манчестър Сити. Шампионите на Испания и Англия сътвориха страхотно шоу, в което "гражданите" бяха на четири минути от пълния успех на "Сантиаго Бернабеу". Драматичен обрат с два късни гола обаче даде нужната глътка въздух на Реал, чийто старт на сезона в Испания е доста неубедителен. Домакините от Реал се сдобиха със сериозно териториално предимство още след първия съдийски сигнал. Първото полувреме ще се запомни с трите пропуска на Гонсало Игуаин, който пропиля най-удобните положения за Реал. Английският национал Джо Харт обаче влезе добре в мача и показа, че ще бъде трудно да бъде преодолян. Освен Игуаин пропуски направиха и Роналдо, и Анхел ди Мария. След почивката Марсело стана човекът, който набързо записа няколко опасни изстрела, минали покрай гредите на Харт. Така се стигна до 69-ата минута, когато Яя Туре с широката си крачка пробяга 40-ина метра и асистира на Един Джеко за 0:1. Изненадващо Сити продължи да създава по-опасните положения и Тевес и Туре можеха да удвоят, ако не бяха намесите на Касияс и малшансът. Реал Мадрид обаче изравни в 76-ата минута, след като усилията на Марсело се увенчаха с успех. Левият бек на Реал опита поредният си далечен шут и прати топката в горния ляв ъгъл на Харт за 1:1. Сити обаче не беше нанесъл последния си удар. Александър Коларов в 85-ата минута изпълни с фалцов удар пряк свободен удар встрани от вратата на Касияс и излъга вратаря на Реал, смълчавайки хиляди на "Сантиаго Бернабеу" - 1:2. Само две минути по-късно Карим Бензема, който влезе като резерва, финтира сам Матия Настасич и опъна мрежата зад Харт за 2:2. Екшънът стана пълен, когато мадридският колос обърна напълно резултата. В центъра на събитията най-накрая влезе и Кристиано Роналдо, който след самостоятелен пробив и силен диагонален шут преодоля Харт за 3:2. така Реал тръгна с победа в групата на смъртта - група "D". в другия двубой Борусия Дортмунд победи не по-малко драматично първенеца на Холандия Аякс с 1:0. Матс Хумелс изпусна дузпа в средата на второто полувреме, но Марек Левандовски в 87-ата минута вкара победния гол за немците. Sportni.bg/БГНЕС