Арсенал и Шалке'04 тръгнаха с победи като гост с по 2:1 в група "В" на Шампионската лига съответно срещу Монпелие и Олимпиакос (Гърция). Френският шампион Монпелие откри в 9-ата минута от дузпа чрез Беланда срещу "топчиите". Арсенал обаче обърна за две минути развоя на срещата с голове на Подолски и Жервиньо, които затвърдиха добрата си форма от Висшата лига. Двамата се разписаха съответно в 16-ата и 18-ата минути. Нататък момчетата на Арсен Венгер увладяха мача и запазиха аванса си до последния съдийски сигнал. В другия мач от групата Шалке спечели срещу Олимпиакос с попадения на Хьоведес и Хунтелаар. Успехът за немците можеше да бъде и още по-изразителен, ако Клаас-Ян Хунтелаар не беше пропуснал дузпа през втората част. Така Арсенал и Шалке поведоха в групата и очертаха фаворитите още след първите срещи. Sportni.bg/БГНЕС