Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 в дербито на шестия кръг от "А" група и остава без загубена точка от старта на шампионата.

Интересното е, че повториха последната си среща с "армейците", която бе отново тук и също завърши 1:0. След равностойно първо полувреме, двата тима се оттеглиха на почивката без попадения. Все пак, в неговия край по-активни бяха Лудогорец. В началото на втората част играчите на Стойчо Младенов бяха по-настойчиви, но така и не създадоха нещо опасно пред вратата на Чворович. Стигна се и до 71-ата минута, когато Миро Иванов бе изгонен за втори жълт картон заради симулация. Изненадващо само 4 минути по-късно именно Лудогорец откри резултата след пас на Йордан Минев и удар от зоната за дузпа. Домакините успяха да задържат преднината си до края и така се изравниха на върха в класирането с Левски. И двата тима имат по 18 точки. ЦСКА за момента е осми с 8 точки.