Димитър Бербатов се отчете с асистенция при успеха на Фулъм с 2:1 като гост на Уигън, докато Челси надви с 1:0 у дома със Стоук Сити и остава лидер във Висшата лига.

Бербатов излезе като титуляр заедно с бившия играч на Латикс Уго Родайега и именно последният откри резултата в 32-ата минута. Тогава Бербатов изпрати отлично центриране за колегата си в атака, който заби топката в мрежата с глава. Деймиън Дъф пък реши срещата с второ попадение в 68-ата минута, въпреки нападателната игра на Уигън през почти целия двубой. Все пак домакините върнаха едно попадение в последните секунди чрез Аруна Коне. С успеха лондончани излязоха четвърти в класирането с 9 точки от 5 изиграни кръга в Англия. Челси пък имаше много трудности у дома срещу Стоук Сити. Гостите дори удариха греда през първата част чрез Джонатан Уолтърс, преди левият бек Ашли Коул да им донесе трите точки с първото си попадение от доста месеци насам. То дойде чак в 85-ата минута, но бе доста важно. С него Челси събра 13 точки и води на втория Евертън и третия Уест Бромич с 3 пункта, преди мачовете утре. УБА се изкачиха толкова високо в таблицата, благодарение на успеха с 1:0 у дома над Рединг. Точен за него бе Ромелу Лукаку в 71-ата минута. Кевин Нолан пък донесе късна точка за Уест Хем при домакинството на Съндърланд, завършило 1:1. Стивън Флетчър откри за гостите в 10-ата минута, преди драматичния гол на ветерана Нолан в 90-ата. Астън Вила пък отнесе звучен шамар при гостуването си на новака Саутхемптън - 1:4. Рики Ламбърт отбеляза два гола за успеха, по един добавиха Натаниъл Клайн и Джейсън Пънчиън. За гостите вкара Дарън Бент, откривайки самия резултат в срещата.