Манчестър Юнайтед обърна до 2:1 Ливърпул в много емоционален мач от петия кръг на английската Висша лига.

Това бе първа домакинска среща за мърсисайдци, след като окончателно стана ясно, че феновете им не са виновни за трагедията на "Хилзбъро", при която загинаха 96 запалянковци. Именно заради емоционалния повод, играчите на Юнайтед излязоха на терена с анцузи с номер 96 на гърба. Враждата между Луис Суарес и Патрис Евра пък бе потушена с ръкостискане между двамата. Домакините играха доста по-добре от съперника си през първата част, но в 39-ата минута останаха с 10 души след изгонването на Джонджо Шелви за влизане с двата крака срещу Майкъл Карик. Това не попречи на капитана на Ливърпул Стивън Джерард да открие резултата в 46-ата минута след удар от 7-8 метра. Попадението бе емоционално и за Стиви Джи, който посочи небето след гола си. Именно братовчедът на футболиста Джон-Пол Гилхойл бе най-младият загинал на "Хилзбъро" - на само 10 години. Само четири минути след гола на домакините Рафаел да Силва възстанови равенството 1:1 с красив удар. Драматичният обрат за Юнайтед дойде в 81-та минута, когато реферът отсъди спорна дузпа в полза на "червените дяволи" за фаул на Джонсън срещу Валенсия. Робин ван Перси не сбърка и даде преднина 2:1 за Юнайтед. Това стана и петият гол за холандеца, откакто облече екипа на Манчестър Юнайтед. След успеха си Манчестър Юнайтед се изкачиха до второ място във временното класиране с 12 точки. Лидери в Премиършип остават Челси с 13 точки. /БГНЕС