Ювентус се откъсна от Наполи на върха в серия А след убедителна победа над Рома с 4:1 в мач от шести кръг на италианския шампионат.

"Старата госпожа" тотално превъзхождаше своя съперник и успя да поведе с 3:0 до 20-ата минута. Андреа Пирло даде преднина на домакините от Торино в 11-ата минута от пряк свободен удар, последваха голове на чилиеца Артуро Видал от дузпа /16`/ и Алесандро Матри /19`/. Пабло Освалдо даде някакви надежди на столичани в 69-ата минута от дузпа, но Рома не успя да сътвори нищо до края и дори инкасира още един гол в последните секунди, автор на който стана Себастиан Джовинко. Ювентус води в класирането с 16 точки /пет победи и един равен/, а Наполи /13 т./ може отново да настигне шампионите, ако спечели днешното оси гостуване срещу Сампдория. В другата съботна среща от Серия А Парма и Милан не излъчиха победител - 1:1.