Манчестър Сити победи Съндърланд с 3:0 в ранния мач от съботната програма на Висшата лига на Англия и временно се изкачи на второто място в класирането на английския футбол елит.

"Черните котки", които бяха едва един от трите тима, които не бяха губили от Сити във Висшата лига от почти две години насам, днес бяха надиграни тотално и закономерно загубиха след попадения на Александър Коларов, Серхио Агуеро и Джеймс Милнър. Сити бяха загубили четири точки от двата си мача със Съндърланд през миналия сезон, но днес поведоха още в 5-та минута. Сръбският национален защитник Коларов изпълни по страхотен начин фаул отдясно на Симон Миноле и оплете топката в мрежата на белгийски страж на гостите за 1:0. Коларов направи и асистенция за гола на Агуеро в 60-та минута. Той напредна по левия фланг и центрира към аржентинския национал, който, без да се бави от наказателното поле покачи на 2:0. До края на мача, гредата бе пръв помощник на Миноле, след шут на Давид Силва, а Джеймс Милнър в 89-та минута, след фаул срещу отличния в този мач Коларов, оформи крайното 3:0. Шампионът на Англия вече е втори в класирането с 15 точки след успеха над отбора на Мартин О`Нийл, но може да бъде изместен от тази позиция от тима на Евертън, ако "карамелите" вземат днес гостуването на Уигън. Челси, които домакинстват на Норич Сити от 17:00 часа, са лидери с актив от 16 точки. /БГНЕС