Цветана Пиронкова разби на пух и прах прогнозите на букмейкърите и специалистите, отстранявайки 21-ата в света Варвара Лепченко с 6-0, 7-6 в първи кръг на турнира за Купата на Кремъл.

В първия сет най-добрата ни състезателка се разправи по безапелационен начин със състезаващата се за САЩ узбекистанка, от която загуби в края на миналия месец в Пекин. Цвети направи три пробива, владееше изцяло инициативата и не даде гейм на Лепченко в първата част. Вторият сет обаче тръгна лошо за нея. 25-годишната пловдивчанка не успя да вземе подаването си в първия гейм, след което прояви характер и успя да върне пробива в последния възможен момент - при 4-5 в полза на съперничката й. Така се стигна до тайбрек, в който Пиронкова показа по-стабилна психика и записа успех със 7-3. Тя поведе с 6-3 и се възползва от първия си мачбол в срещата, която продължи 80 минути. В преките двубои между двете Цвети вече води с 3-1, като всичките четири срещи са играни на твърди кортове. В следващия кръг Пиронкова ще играе с Доминика Цибулкова от Словакия или Екатерина Макарова от Русия. Цибулкова с ръст от 161 см. се явява най-ниската тенисистка в Топ 100. Тя обаче има пет победи и една загуба в мачовете си срещу Пиронкова. С Макарова представителката ни игра през 2011 г. в Дубай (на твърди кортове) и я победи със 7-5 6-3. /БГНЕС