Отборът на Швеция постигна един от най-впечатляващите футболни обрати в последните години, след като навакса изоставане от четири гола в последните 30 минути, за да стигне до равенството 4:4 при гостуването си на Германия.

Бундестимът показа страхотна игра през първото полувреме и тотално надигра съперника си. Мирослав Клозе отбеляза два гола още в първите 15 минута и се доближи на само един гол от рекорда на Герд Мюлер, преди бранителят Пер Мертезакер да направи резултата класически в 39-та минута. Месут Йозил вкара четвърти гол в 56-та минута и по всичко личеше, че тимът на Швеция ще запише разгромна загуба. Възпитаниците на Йоаким Льов обаче за пореден път демонстрираха изключителната си несигурност в защита и допуснаха два гола между 62-та и 64-та минута, дело на Ибрахимович и Лустиг. Елмандер намали изоставането на "тре кронур" на само един гол в 76-та минута, а в последната 93-та минута Елм завърши феноменалния обрат на Швеция. В останалите мачове от тази група Ирландия победи Фарьорските острови като гост с 4:1, докато Австрия взе домакинството си на Казахстан с 4:0.