Отборът на ПСВ Айндховен надигра ЦСКА (Москва) с 2:1 в мач от Група G на Шампионската лига. Домакините от ПСВ взеха инициативата от самото начало и до края на двубоя бяха по-класния тим на терена. С първия съдийски сигнал те започнаха да атакуват съперника и превърнаха в герой вратаря на ЦСКА - Венямин Мандрикин, който спаси невероятни положения. През първото полувреме руският отбор не застраши вратата на противника си нито веднъж, докато играчите на Роналд Куман обстрелваха стража на ЦСКА постоянно, но без резултат. Най-накрая в 59 минута след перфектна атака на ПСВ Лазович откри за домакините. Малко след това в една от редките атаки на московския отбор, Жирков имаше възможност да изравни, но късметът не бе на негова страна. В 80 минута след пас на Фарфан, Перес удвои преднината на ПСВ, а девет минути по-късно Вaгнер Лав вкара почетен гол за ЦСКА и оформи крайното 2:1. В даденото от съдията продължение изненадващо можеше да се стигне до равенство в резултата, но ударът на Дуду мина над напречната греда на вратата, пазена от Аурелио Гомеш. Във втората среща от Група G турският гранд Фенербахче победи с минималното 1:0 шампионът на Италия - Интер. Повечето положения в мача бяха в полза на домакините от Истанбул, като много пропуски направиха бившият футболист на Реал (М) - Роберто Карлуш, Алекс и Сентюр. Най-съобразителен се оказа Дейвид, който в 43 минута отбеляза едниственото попадение в двубоя и донесе победата и трите точки за своя тим.