Барселона успя да победи Депортиво Ла Коруня с 5:4 като гост, въпреки че игра с човек по-малко почти цяло полувреме. Лео Меси записа своя хеттрик №21 за каталунския тим във вълнуващия мач от 8-и кръг на Примера дивисион.

Жорди Алба и Кристиано Тело вкараха другите два гола за Барса, която остана с човек по-малко в 48-ата минута, когато Хавиер Машчерано получи втори жълт и съответно червен картон. Алба реализира още един гол, но в собствената си врата в 79-ата минута, който бе последния девети в срещата. Отборът на Тито Виланова е начело в класирането с 22 точки, втори С 19 е Атлетико Мадрид, който гостува днес на Реал Сосиедад. Меси има 11 гола, два повече от Кристиано Роналдо, който снощи от дузпа вкара втория гол за успеха на Реал Мадрид с 2:0 над Селта на "Сантяго Бернабеу".