Украинският Шахтьор Донецк продължи солидното си представяне в Шампионската лига през този сезон, след като победи Челси с 2:1 у дома и оглави еднолично група Е.

Двата тима деляха първото място до вчера с актив от четири точки, възпитаниците на Мирча Луческу показаха, че изобщо не се притесняват от факт, че излизат срещу действащия носител на трофея. Още в третата минута Теишейра изведе домакините напред, след като стигна най-бързо до една отбита топка. Малко след почивката феновете на "Донбас Арена" отново празнуваха, благодарение на Фернандиньо, който отбеляза втори гол след асистенция на Адриано. Силите на гостите стигнаха за почетно попадение в 88-та минута, дело на Оскар.

В другия мач от групата италианският шампион Ювентус бе много близо до загубата при гостуването си на Нордселанд. Бекман изведе напред датския тим с перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 50-та минута, а чак в 80-та минута Мирко Вучинич успя да възстанови равенството. Шахтьор е първи в група Е със 7 точки, следват Челси (4), Ювентус (3) и Нордселанд (1).