Отборът на Селтик бе на секунди от постигането на един от най-престижните се резултати в последните години, но гол на Жорди Алба в 94-та минута донесе успеха на Барселона с 2:1 на "Ноу Камп" в мач от Шампионската лига.

Възпитаниците на Нийл Ленън шокираха всички, след като поведоха в резултата 18-та минута чрез Георгиос Самарас. Гръцкият национал се разписа с глава след центриране на Мългрю. Домакините успяха да изравнят точно преди почивката, когато Андрес Иниеста преодоля вратаря на Селтик Форстър с прецизен изстрел. През второто полувреме шотландският тим се защитаваше умело и бе изключително близо до постигането на страхотен резултат, но каталунците все пак стигнаха до победата в последната минута на продължението, когато Жорди Алба се разписа след центриране на Алексис Санчес. В другия мач от групата Спартак Москва победи Бенфика с 2:1 и записа първия си успех в Шампионската лига през този сезон. Барселона е водач в група G с актив от 9 точки, Селтик е на второ място с 4, Спартак Москва има 3, а Бенфика е на последното място със само една точка. /БГНЕС