Два гола на Хавиер Ернандес помогнаха на Манчестър Юнайтед да навакса изоставане от 0:2 и да стигне до победа с 3:2 при домакинството си на Брага в мач от група Н на Шампионската лига.

Гостите от Португалия шокираха зрителите на "Олд Трафорд" още във втората минута, когато капитанът на тима Алан бе изпуснат от Бютнер и се разписа с глава. В 20-та минута преднината на Брага вече бе 2:0, след като отново Алан вкара след страхотна асистенция на Едер. Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън обаче отговориха бързо и само след пет минути намалиха изоставането си чрез гол на Чичарито. Мексиканският национал вкара с глава след подаване на Шинджи Кагава. 10 минути по-късно комбинацията между двамата се повтори, но голът бе неправилно отменен, заради засада.

През втората част "червеите дяволи" натиснаха своя съперник и това даде резултат в 62-та минута, когато Джони Еванс отбеляза първото си попадение в европейските клубни турнири. 15 минути преди края Ернандес ознаменува силната си игра с втори гол, като този път решаващото подаване дойде от Клевърли. До края на мача Робин ван Перси изпусна много добро положение да направи победата по-категорична, но все пак Юнайтед записаха поредния си впечатляващ обрат на "Олд Трафорд".

В другия мач от групата отборът на Галатасарай записа втори пореден разочароващ резултат у дома, след като стигна само до равенство 1:1 с румънския Клуж. Гостите поведоха в 19-та минута след автогол на Нонкьо, а турският тим успя да стигне до равенството чак в 77-та минута чрез Йълмъз. Манчестър Юнайтед води убедително в групата с 9 точки през Клуж (4), Брага (3) и Галатасарай (1). /БГНЕС