Ботев Пловдив и ЦСКА завършиха 1:1 в интересен двубой от 10-ия кръг на "А" група, игран пред пълен стадион в Града под тепетата.

ЦСКА влязоха в срещата с увереност след успеха във Вечното дерби през миналия уикенд и още в 18-ата минута нацели гредата след удар с глава на Мишел Платини. Бразилецът се завърна в състава на ЦСКА, след като най-сетне бе картотекиран от БФС. В края на полувремето обаче Ботев поведе в резултата след точно изпълнена дузпа на Иван Цветков. Тя бе отсъдена за фаул на Жереми Родригес срещу Вандер Виейра. Резервата Сержиньо също нацели гредата за ЦСКА в 72-ата минута, но 8 минути по-късно "армейците" все пак стигнаха до ремито. Точен бе Тасио, който бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от фаул. Бразилецът, който също влезе като резерва, пропусна да донесе и трите точки на гостите след неточен удар с глава, при който отново бе оставен непокрит. Петър Атанасов пропусна удобно положение за домакините в продължението на мача. Ботев и ЦСКА запазват съответно третото и четвъртото си място в класирането след тази среща. /БГНЕС