Реал Мадрид разгроми Майорка с 5:0 и се закова на четвърта позиция във временното класиране на Ла Лига.

За "Белият балет" по два пъти се разписаха Гонасало Игуаин и Кристиано Роналдо, а Кайехон добави също едно попадение. Мадрид категорично доминираше в мача и по никакъв начин не остави съперниците си да владеят положението. Резултатът беше открит в осмата минута, след като Гонсало Игуаин с хубав удар направи 1:0. В 22-та минута Роналдо също се включи сред голмайсторите за 2:0. Останалите голове паднаха след почивката. В 70-та минута Игуаин направи 3:0, три минути по-късно Роналдо увеличи на 4:0, а Кайехон оформи крайното 5:0 в самия край на мача. След триумфа си Реал Мадрид са на четвърто място със 17 точки, което е с осем по-малко от лидерите Барселона. В другия късен мач в Испания Атлетико Мадрид надделя над Осасуна с 3:1.