В мач от Група F на Шампионската лига Валенсия победи с 4:2 хита в тазгодишното издание на турнира БАТЕ Борисов.

Срещата, играла се пред 23 хил. зрители на ст. "Местая", премина очаквано под диктовката на домакините. Гостите от Беларус бяха надиграни във всеки един компонент на играта и този път не можаха да сътворят сензация от рода на победата им срещу Челси. Резултатът бе открит от Джонас в 26-а минута. Три минути по-късно Солдадо удвои от дузпа, като до края на първата част повече голове не паднаха.

Пет минути след подновяването на играта Фегоули реализира за 3:0. "Трактористите" обаче не вдигнаха бялото знаме и само две минути по-късно намалиха чрез Брежан. В 85-ата минута Мозолевски вкара за 2:3 и по трибуните се възцари напрежение. При следващата атака на "прилепите" обаче Фегоули заби своя втори гол и зрителите на ст. "Местая" си отдъхнаха: Валенсия - БАТЕ Борисов 4:2.

Временно класиране в Група F: Байерн и Валенсия по 9 т., БАТЕ Борисов 6 т., Лил 0 т. /БГНЕС