В мач от Група G на Шампионската лига Бенфика победи очаквано Спартак Москва с 2:0.

Срещата се игра пред 37 хил. зрители на ст. "Луш" в Лисабон. През всичките 90 минути домакините имаха териториален и игрови превес, като победата им можеше да бъде и по-изразителна. Автор и на двете попадения бе Оскар Кардосо, реализирал в 55-ата и 69-ата минути. Парагвайският нападател имаше възможност ада запише и хеттрик, нов 76-ата минута пропусна дузпа, спасена виртуозно от вратаря Ребров. В края на мача темпото спадна, тъй като резултатът напълно устройваше португалците, докато московчани очевидно не вярваха, че имат сили за промяна.

В другата среща от Група G Селтик сензационно победи Барселона с 2:1. Класиране: Барселона 9 т., Селтик 7 т., Бенфика 4 т., Спартак 3 т.