България спечели две квоти за олимпийските игри в Пекин догодина, след като Симона Пейчева и Елизабет Паисиева се класираха сред първите 20 в индивидуалния многобой на 28-ото световно първенство по художествена гимнастика в Патра (Гърция). В многобоя Пейчева се нареди на 10-то място със сбор от 65.850 точки, а Паисиева - на 15-то място с 63.175 точки. Възпитаничката на Мариета Дукова направи две грешки на бухалки и получи оценка от 16.375 точки, която бе най-ниската за нея от четирите уреда. Пейчева получи 16.800 на въже, 16,875 на обръч и 16.200 на лента. След първите два уреда въже и обръч Симона бе шеста, но след бухалките и лентата завърши 10-та. В квалификациите в многобоя българската делегация подаде жалба за оценката на Симона Пейчева на бухалки и изненадващо от 7.6 за трудност тя бе намалена на 7.4, но това не повлия на крайното класиране. Елизабет Паисиева получи оценка 15.800 точки на въже, 15,757 на обръч, 16.350 на бухалки и 15.850 на лента. Световна шампионка стана Анна Бесонова от Украйна, която победи представителките на Русия Вера Сесина и Олга Капранова. Украинката получи оценка от 73.950 точки, Сесина - 73.900, а Капранова допусна грешки на всичките уреди и остана със 70.700 точки. Освен това Бесонова получи приза на "Лонжин" за най-елегантна гимнастичка. След края на състезанието публиката дълго аплодира Бесонова, която постигна най-големия успех в кариерата си досега. Това е втората голяма изненада на първенството, след като преди това олимпийската шампионка Алина Кабаева от Русия остана извън многобоя и завърши първенството с два медала - златен в отборното класиране и бронзов във финала на лента. Челната шестица в многобоя се допълва от Инна Жукова (Беларус) с 69,175 точки, Аля Гараева (Азербайджан) с 68,450 и Аля Юсупова (Казахстан) с 67,875. Представянето на българския отбор на световното първенство е изключително успешно, още повече, че само шест страни взеха по две квоти за Пекин от индивидуалния многобой. Освен това и трите български гимнастички (плюс Стела Султанова, която участва в отборното) лекуваха травми преди състезанието. Пейчева и Султанова са с травми в кръста, а Паисиева - в ахилеса. Според регламента първите 20 гимнастички в индивидуалния многобой печелят квоти за Пекин'2008. При ансамблите квоти взимат първите 10 отбора в многобоя. Днес стартира многобоя при ансамблите, където България ще се бори за медал и олимпийска квота за Пекин.