Шахматистите на клуб „Шумен 2005” спечелиха 4 първи 2 втори и 2 трети места на завършилия днес в Русе турнир по ускорен шах (контрола за игра 20 минути на играч до завършване на партията). Състезанието започна вчера следобед и бе открито от Световния шампион и патрон на турнира Веселин Топалов, с когото домакините осъществиха видеовръзка от Испания. Топалов. Той пожела успех на децата и обеща, че при първа възможност ще посети Русе и ще отдели време на многобройните си почитатели в страната. След първия ден почти всички шуменски състезатели имаха шансове за призово класиране и за щастие повечето от тях завършиха в тройката. Първо място спечелиха: Борис Иванов при момчетата до 8 г., Димитър Мирчев при 10-годишните, Боряна Петрова при момичетата до 10 г. и Мария Миланова до 14 г. Втора при момичетата до 10 г. завърши Джулиана Колева. При момчетата до 14 г. Александър Димитров също е 2-ри. Калин Панчев и Боян Ангелов са 3-ти съответно до 14 г. и 16 г. Състезанието се проведе по швейцарска система (срещи между шахматисти с равен брой точки) в 7 и 9 кръга, в зависимост от броя на участниците в различните възрасти. Участие взеха деца от Русе, Варна, Плевен, Силистра, Тутракан и др. Призьорите получиха парични награди и грамоти. ШУМ.БГ