Люис Хамилтън с Макларън триумфира в Гран При на САЩ и съкруши надеждите на Себастиан Фетел да стане световен шампион в 100-ото си състезание във Формула 1.

Фетел, който завърши втори, след като стартира от пол-позишън, все пак помогна на тима си Ред Бул да стане шампион при конструкторите за трети пореден сезон. Фернандо Алонсо с Ферари завърши трети след седмото си място на стартовото решение - главно заради прагматичното решение да се смени скоростната кутия на съотборника му Фелипе Маса. Така бразилецът остана назад и издърпа с една позиция испанеца. Битката за титлата ще се реши в следващото състезание в Сао Пауло. Фетел влиза в него с 13 точки преднина пред Алонсо. Фелипе Маса, който стартира чак 11-и след маневрата на Ферари, направи супер състезание и завърши четвърти пред Дженсън Бътън с втория Макларън. Кими Райконен, победител от Абу Даби преди две седмици, остана шести пред съотборника си от Лотус Ромейн Грожан, Нико Хюлкенберг, Пастор Малдонадо и Бруно Сена. /БГНЕС