Ювентус тотално надигра и разби Челси с 3:0 в Торино и се доближи на една точка от класиране в елиминационната фаза на Шампионската лига, докато "сините" са през отпадане от турнира още в груповата фаза.

"Старата госпожа" се нуждаеше от задължителен успех на "Ювентутс стейдиъм", тъй като имаше само една победа в четирите си мача досега. "Бианконерите" обаче не разочароваха своите фенове и категорично наиграха настоящия носител на трофея. Вратарят на гостите Петър Чех направи няколко страхотни спасявания, преди да бъде преодолян от Фабио Куалярела, който отклони изстрел на Андреа Пирло. През втората част възпитаниците на Роберто ди Матео сякаш се бяха отказали да се съпротивляват и допуснаха още два гола. Артуро Видал в 61-та и Себастиан Джовинко в 90-та минута оформиха крайното 3:0. В другия мач от група Е Шахтьор Донецк победа Нордселанд с 5:2 като гост и вече е сигурен за осминафиналите, а Ювентус се нуждае от точка при гостуването си на "Донбас Арена", за да си осигури класиране напред, за сметка на Челси. /БГНЕС