Отборите на Валенсия и Байерн Мюнхен направиха равенство 1:1 на стадион "Местая" и по този начин си осигуриха класиране на осминафиналите на Шампионската лига.

По-рано вечерта Лил постигна успех с 2:0 при гостуването си на БАТЕ Борисов, което означаваше, че равенство във Валенсия ще изпрати и двата тима напред. Домакините играха близо час с човек по-малко, след като Барахан получи втори жълт картон в 33-та минута. Въпреки това възпитаниците на Маурисио Пелегрини първи стигнаха до гол чрез Фегули в 77-та минута, но само пет минути по-късно Томас Мюлер оформи крайното 1:1. Двата тима имат по 10 точки преди последния кръг, като баварците имат предимство в преките двубои. На Валенсия оставане гостуване в Лил, докато в последния си мач Байерн приема БАТЕ. /БГНЕС