Реал Мадрид, Малага, Бетис и Осасуна се класираха за осминафиналите на Купата на Краля, докато втородивизионните Кордоба и Лас Палмас също продължиха напред, взимайки скалповете на елитни отбори.

Кралският клуб се измъчи при домакинството си на Алкояно, но в крайна сметка стигна до победа с 3:0 след два гола на Кайехон и един на Ди Мариа в последните 20 минути. По този начин възпитаниците на Жозе Моуриньо, който бе освиркан от част от публиката на "Сантяго Бернабеу", продължава на осминафиналите с общ резултат 7:1. Високо летящият Малага се представи трагично у дома срещу третодивизионния Касерано, но успя да устиска минимална загуба с 0:1 и се класира за осминафиналите, заради повече голове на чужд терен.