Левски се доближи отново само на една точка от лидера Лудогорец, след като разби Етър със 7:1 на своя стадион "Георги Аспарухов". Четири от попаденията пък вкара нападателят на "сините" Базил Де Карвальо, предаде репортер на БГНЕС.

Голмайсторът на Левски, който вече има 13 гола от началото на сезона, откри головата си сметка в 16-ата минута, когато засече хубаво центриране на Владимир Гаджев. Резултатът стана 2:0 в 34-ата минута, когато Де Карвальо се разписа след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дъстли Мюлдер. Бившият играч на Локомотив Пловдив направи 3:0 в 37-ата минута, а в 51-ата минута 16-годишният Антонио Вутов, който влезе като резерва, вкара първия си гол за Левски в "А" група за 4:0. Последва нов гол на Базил Де Карвальо в 58-ата минута, а в 67-ата минута Ивайло Русев си вкара автогол за 6:0. Отборът от Велико Търново, който записа най-тежкото си поражение този сезон, успя да вкара почетен гол в 79-ата минута, дело на Нери. Илиян Йорданов пък оформи крайното 7:1 в 90-ата минута.