Славия победи с 3:0 Ботев Пловдив в първи осминафинален мач за Купата на България и направи голяма крачка към следващата фаза. Успехът дойде при официалния повторен дебют на Велислав Вуцов начело на "белите".

В мача на стадиона в "Овча купел" два гола вкара Петър Димитров, а един - защитникът Живко Желев. Желев бе в центъра на събитията и в 66-ата минута, когато бе изгонен за втори жълт картон.

Славия имаше пълно надмощие преди почивката и откри резултата в 14-ата минута. Живко Желев продължи с глава центриране от фаул на Здравко Лазаров и се разписа. Малко преди това пак Желев стреля в аут, по-рано Попара можеше да се разпише.

Пет минути след първото попадание Акийоши проби през двама защитници и от аутлинията върна топката назад, където двама защитници се разминаха, а Петър Димитров изстреля топката над горната греда.

В 42-ата минута Даниел Златков можеше да вкара за домакините втори гол след центриране от фаул на Лазаров. Само минута по-късно обаче Славия вече водеше с 2:0 с попадение на Петър Димитров. Той овладя топката на гърди и при падането й зад защитата на гостите откри резултата. Телевизионните повторения обаче показаха, че Димитров е бил в положение на засада при паса на Здравко Лазаров.

След почивката старши треньорът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов направи две промени в състава си, а тимът му заигра по-активно. Най-напред Иван Цветков и на два пъти Вандер Виейра имаха добри възможности за стрелба, но топката излезе в аут.

Натискът на Ботев така и не даваше кой знае какво напрежение пред вратата на Петков, но в 68-ата минута съдията Александър Костадинов отстрани за втори жълт картон Живко Желев. Той повали при единоборство Вандер Виейра точно пред резервната скамейка на своя отбор.

И докато гостите се опитваха да намерят опция да стрелба, Славия стигна и до трети гол. Петър Димитров прати топката в горния десен ъгъл, без шанс за нисичкия вратар Христо Иванов - 3:0.

В 86-ата минута чак гостите от Ботев стигнаха до най-чистото си положение, но чехът Томаш Иршак не успя. Мариян Огнянов проби до границата на наказателното поле и върна топката назад, където я чакаше Иван Цветков. Иршак обаче я докопа първи и стреля, но право в ръцете на Георги Петков.