Арсенал не успя да се пребори за първото място в група В на Шампионската лига, след като допусна обрат и загуби с 1:2 при гостуването си на Олимпиакос.

"Артилеристите" се нуждаеха от задължителен успех и евентуална грешка на Шалке при гостуването на Монпелие, за да могат да изпреварят германския тим. Шампионите на Франция направиха услуга на сънародника си Арсен Венгер и направиха равенство 1:1 с Шалке след голове Ерера и Хьоведес. Играчите на Арсенал обаче се провалиха при гостуването си в Атина, въпреки че на почивката водеха с 1:0 след гол на Томаш Росицки. В средата на втората част обаче Олимпиакос постигна пълен обрат само за 10 минути чрез попадения на Маниатис и Митроглу. По този начин Шалке завърши пред Арсенал, а гръцкият тим си осигури участие в Лига Европа през следващата година. /БГНЕС