Барселона и Бенфика завършиха 0:0 в последния и за двата тима мач от Група G на Шампионската лига.

Срещата се игра пред 51 хил. зрители на ст. "Камп Ноу" в столицата на Каталуня. Наставникът на домакините Тито Виланова пусна в игра доста от резервите, тъй като Барса вече си бе осигурил класиране за следващата фаза. Дори това обаче не помогна на Бенфика, като за да се класира напред, отборът се нуждаеше единствено от победа.

В крайна сметка 90-те минути приключиха без голове - 0:0. Мачът ще се запомни най-вече с това, че суперзвездата Лионел Меси получи контузия, която ще го извади от строя за известно време. Аржентинецът влезе в игра в 58-ата минута, но двадесетина минути по-късно напусна терена на носилка. Засега не е ясно колко дълго ще се лекува Бълхата.

В другия мач от групата Селтик извоюва ценна победа срещу Спартак Москва с 2:1. За директните елиминации в Шампионската лига се класират Барселона и Селтик, а Бенфика ще играе в Лига Европа. Спартак остана на последно място с актив от 3 т., спечелени в домакинството срещу Бенфика. /БГНЕС