Левски спечели поредното издание на най-столичното дерби със Славия, след като победи с 3:1 при гостуването на "белите" в последния мач на двата тима от есенния полусезон на "А" група, предаде репортер на БГНЕС.

Изключително силен мач направи нападателят на "сините" Жоао Силва, който вкара две от попаденията за гостуващия отбор, а във вратата на Славия се разписа и Даниел Димов. Бившият играч на Черно море откри резултата в полза на Левски в 12-ата, след като засече центриране от фаул в мрежата на вратата на Георги Петков. Отборът на Вили Вуцов се върна в срещата в 23-ата минута. Здравко Лазаров получи хубав пас от Петър Димитров и не остави никакъв шанс на Пламен Илиев за 1:1. Веднага след началото на втората част, Силва вкара красив гол за 1:2 в 46-ата минута, а в 48-ата минута португалският таран на Левски засече центриране на Мюлдер и по този начин сложи точка на спора в срещата. Славия остана с човек по-малко на терена от 57-ата минута, тъй като Янко Сандански удари Роман Прохазка и след втори жълт картон видя червения цвят. "Сините" не успяха да вкарат повече поведения до края на мача и се задоволиха с трите точки, които ги изпратиха временно на върха на класирането, поне до края на домакинството на Лудогорец на Монтана, което започва в 16:00 часа. В другите две срещи, които се играха днес, Етър загуби от Ботев Пловдив с 1:2 във Велико Търново, а Литекс победи в самия край Черноморец Бургас в Ловеч с 1:0 след гол на Георги Миланов. /БГНЕС