Фернандо Торес се разписа два пъти при успеха на Челси над Съндърланд с 3:1, който бе първи за "сините" след седем поредни мача без победа.

Испанският национал не бе вкарвал гол във Висшата лига повече от два месеца, но го стори два пъти при гостуването на Челси на "Стейдиъм ъф Лайт", с което върна своя тим на победния път. Торес откри резултата в 11-та минута след асистенция на Азар, а точно преди почивката удвои преднината на лондончани от дузпа. В началото на втората част Хуан Мата вкара трети гол за Челси, а Адам Джонсън отбеляза почетното попадение за "черните котки" в 66-та минута.

Хари Реднап не успя да постигне първата си победа начело на Куинс Парк Рейнджърс, но все пак взе точка от гостуването на Уигън, след като мачът завърши 2:2. Джеймс Маккарти откри за "латикс" в 18-та минута, но малко след това Райън Нелсън изравни. Джибрил Сисе изведе Рейнджърс напред в 71-та минута, но само три минути по-късно отново Маккарти се разписа за крайното 2:2.