Айнтрахт записа убедителна победа над Вердер с 4:1 в последния съботен мач от 16-и кръг на немския шампионат. Благодарение на успеха си тимът от Франкфурт се изравни по точки (27) с третия в таблицата Борусия Дортмунд.

Всичките попадения в мача бяха отбелязани през второто полувреме. Две минути след почивката Александер Майер даде преднина на домакините, Нилс Петерсен изравни в 54-ата минута, но последваха голове на Пирмин Швеглер (62`), Щефан Айгнер (63`) и Такаши Инуи (90`), с които Айнтрахт стигна до изразителната победа. Голът на Майер бе негов десети в първенството, а неговият отбор прекъсна серия от две поредни поражения. В следващия кръг Айнтрахт гостува на Вофсбург, а Вердер посреща Нюрнберг. /БГНЕС