Лионел Меси вкара и двата гола при победата на Барселона над Бетис с 2:1 и по този начин подобри рекорда на легендарния Герд Мюлер за най-много отбелязани попадения в рамките на една календарна година.

Меси бе под въпрос за гостуването на стадион "Бенито Виямарин", след като получи контузия в коляното в мача с Бенфика през седмицата. Трикратният носите на Златната топка обаче започна двубоя като титуляр и още до 25-та минута се разписа два пъти, за да увеличи актива си на 86 гола през 2012 година - с един повече от постижението на Мюлер през 1972. Домакините върнаха един гол чрез своя нападател Рубен Кастро малко преди почивката, но в крайна сметка каталунците удържаха победата, тяхна 14 от началото на сезона. По този начин възпитаниците на Тито Вилянова запазиха преднината си от шест точки пред Атлетико Мадрид, който разби Депортиво Ла Коруня с 6:0, като пет от попаденията бяха дело на Радамел Фалкао.