След хеттрик на шведската суперзвезда Златан Ибрахимович, ПСЖ разби Валенсиен като гост с 4:0 и се доближи на две точки от лидера в Лига 1 Олимпик Лион.

Таранът се разписа на два пъти през първото полувреме, а след това вкара и трети гол в началото на втората част на мача. Аржентинският му колега Езекиел Лавеци също не пропусна да вкара във вратата на домакините осем минути преди края на редовното време. По този начин, ПСЖ продължава битката за титлата, а шведският таран на парижани вече има 17 попадения този сезон в лигата. Това бе шестият път, в който националът на "тре кронур" бележи два или повече гола в един мач за столичани. Ница пък вече дели седмото място в класирането, тъй като победи останалия с 9 човека тим на Рен с 1:0. Голът отбеляза от дузпа аржентинският нападател Дарио Цвитанич, а Ница сложи край на серията от четири поредни победи на бретонския тим. Марко Баса и Димитри Пайе пък се разписаха за Лил, който победи у дома Тулуза с 2:0. /БГНЕС