Сао Пауло стана шампион на Южна Америка в скандален мач — реванш срещу Тигре, в който гостуващия аржентински тим отказа да излезе на терена през второто полувреме.

Първият двубой бе завършил при нулево равенство, а в реванша бразилците поведоха с 2:0 през първата част с голове на Лукас Моура (23`) и Освалдо (28`). Гостите започнаха да нервничат и се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима. Конфликт се разгоря и след сигнала за край на полувремето, когато играчи на гостите, прибирайки се към съблекалнята влязоха в сблъсъци с полицаите. Представители на Тигре съобщиха, че техни играчи са контузени в резултат на мелето и отказаха да доиграят мача. След няколко минути изчакване официалните лица присъдиха победата на Сао Пауло, който по този начин спечели първия си трофей за четири сезона. /БГНЕС