Отборът на Челси размаза със 8:0 като домакин Астън Вила, за да се реваншира за отпадането от Световното клубно първенство и да намали разликата до лидера в Англия Манчестър Юнайтед.

Това бе и най-изразителната победа на "сините" във Висшата лига. Още в 3-ата минута домакините откриха след гол с глава на Фернандо Торес. Давид Луис удвои в 29-ата минута след мощен удар от фаул, а съвсем скоро Бранислав Иванович направи резултата класически. Франк Лампард пък вкара 190-ия си гол за Челси след почивката, за да направи 4:0 с удар отдалеч. Вила успя да отвърне единствено с един удар в гредата на Андреас Вайман. В 75-ата минута Рамирес вкара за 5:0 след удар между краката на вратаря Гузан. В дебюта си за домакините Лукас Пиазон спечели дузпа, от която Оскар направи 6:0. Мощен удар на Еден Азар пък оформи 7:0 в 83-ата минута. Пиазон изпусна от бялата точка след втора дузпа за Челси, но това не бе всичко. В последните мигове Рамирес вкара втория си гол в мача. Въпреки резултата, Вила може да е доволен, че Челси не вкараха поне още толкова чисти положения. Лондончани излязоха във Висшата лига трети след успеха, на 11 точки от лидера Юнайтед и с мач по-малко. /БГНЕС