Димитър Бербатов бе с основен принос за първата победа на Фулъм за 2013 г. Неговият тим победи Уест Бромич Албиън с 2:1 в двубой от 21-и кръг на Премиършип, а българският нападател отбеляза първия гол в срещата и съответно първи в английската Висша лига за календарната година.

Бербатов бе точен в 39-ата минута, когато успя с нисък и прецизен удар от десетина метра да прониже мрежата на вратата на Бен Фостър. Друг гол през първото полувреме не бе отбелязан и гостите от Фулъм се оттеглиха на почивката с преднина. Само 4 минути след подновяването на играта обаче, домакините от УБА изравниха резултата чрез Ромеро Лукаку. Победата на "Котиджърс" осигури лявото крило Александър Качаниклич в 58-ата минута. В последната минута от допълнителното време наставникът на лондончани Мартин Йол направи тактическа смяна и извади Бербатов, пускайки на негово място Филип Сендерос. Фулъм вече имат 24 точки и са 12-и в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга.